Depilace voskem, nebo epilace laserem? Srovnání obou metod z hlediska ceny, efektivity, trvání a více

Depilace voskem, nebo epilace laserem? Srovnání obou metod z hlediska ceny, efektivity, trvání a více obrázek 1

Když chcete odstranit nechtěné chloupky, máte na výběr z mnoha metod, jak toho dosáhnout. Jednou z nejpopulárnějších je depilace voskem. V tomto článku se podíváme na to, co lidi na této metodě láká, jaké jsou její výhody a nevýhody a také jak obstojí ve srovnání s trvalou epilací laserem. Pojďme na to! 

Efektivnější, rychlejší a s dlouhotrvajícími výsledky ve srovnání s ostatními metodami. Rozlučte se s nežádoucími chloupky díky laserové epilaci. Navíc můžete využít slevu na vaši první epilaci u nás. Stačí vyplnit tento rychlý kvíz!

Co je depilace voskem?

Depilace voskem je metoda odstranění chloupků, využívající speciální depilační vosk. Ten se nejprve rozehřeje, následně nanese a přitlačí na pokožku a poté prudce strhne proti směru růstu chloupků.

Chloupek je takto vytržen i s cibulkou a následně trvá poměrně dlouhou dobu (většinou několik týdnů), než se obnoví.

Depilace voskem je vhodná pro různé části těla, včetně nohou, paží, obličeje a bikinové oblasti. Její nevýhodou je poměrně značná bolestivost a také fakt, že nepředstavuje permanentní řešení. O tom si ale ještě povíme více. 

Depilace voskem, nebo epilace laserem? Srovnání obou metod z hlediska ceny, efektivity, trvání a více obrázek 3

Co je epilace laserem?

Laserová epilace pro muže i ženy představuje nejmodernější metodu trvalého snížení růstu chloupků.

Využívá sílu koncentrovaného světelného paprsku stejné vlnové délky k cílenému zničení chloupkových folikulů. Během procedury laserové zařízení vydává světlo, které je absorbováno pigmentem (melaninem) chloupku. Toto absorbované světlo se poté přeměňuje na teplo, které poškozuje chloupkový folikul a brání jeho obnově.

Dnešní laserová epilace je účinná a bezpečná pro většinu typů pokožky a chloupků. Procedura vyžaduje několik sezení pro dosažení optimálních výsledků, protože laser dokáže zničit jen tu část chloupků, která se v daný moment nachází v růstové fázi.

Laserová epilace je obecně méně bolestivá a využitelná v jakékoliv tělesné partii. 

Depilace voskem, nebo epilace laserem? Srovnání obou metod z hlediska ceny, efektivity, trvání a více obrázek 5

Depilace voskem - cena oproti epilaci laserem

Srovnání cen obou metod odstranění chloupků nemusí být příliš vypovídající vzhledem k různým ceníkům napříč jednotlivými salony.

V souvislosti s laserovou epilací je rovněž nutné zdůraznit, že ačkoliv může být počáteční investice vyšší, přináší také dlouhodobější výsledky ve srovnání s voskováním, které vyžaduje pravidelné opakování. Poměr cena / výkon tak může být nakonec lepší, než se vám zpočátku zdá.

Níže přikládáme ilustrační tabulku s cenami, jaké můžete přibližně očekávat za jedno ošetření v nejčastěji epilovaných / depilovaných partiích. Opět ale zdůrazňujeme, že ceny se proměňují salon od salonu. 

Ošetřovaná partie

Epilace laserem

Depilace voskem

Podpaží

2000 Kč

300 Kč

Bikini / třísla

3000 Kč

300-350 Kč

Celý obličej

5000 – 6000 Kč

500-600 Kč

Celé ruce 

3500 Kč

600 – 700 Kč

Celé nohy 

7000 – 10 000 Kč

800 Kč

Břicho

3000 Kč

300 – 400 Kč

Intimní partie

2500 – 3000 Kč

600 – 700 Kč

Hýždě

3000 – 4000 Kč

500 – 600 Kč

Laserová epilace ušetří hodiny vašeho času, který byste jinak museli věnovat pravidelnému holení, depilaci nebo nákupu depilačních potřeb
Zvolte laserovou epilaci a užívejte volného času lépe.

Bolestivost epilace laserem a depilace voskem

Bolestivost epilace laserem

Bolestivost při epilaci laserem liší podle individuálního prahu bolesti, typu použitého laseru a ošetřované oblasti těla. Obecně se však považuje za jednu z nejméně bolestivých metod odstranění chloupků, a to zvláště ve srovnání s depilací voskem.

Mnoho moderních laserových systémů je navíc vybaveno chladicími funkcemi, které ochlazují pokožku během ošetření a snižují jakýkoliv diskomfort. Před a po proceduře je rovněž možné na pokožku aplikovat zklidňující gel, který bolestivost ještě více sníží. 

Depilace voskem, nebo epilace laserem? Srovnání obou metod z hlediska ceny, efektivity, trvání a více obrázek 7

Bolestivost depilace voskem

Depilace voskem je oproti laseru výrazně bolestivější metoda, zejména pokud jsou chloupky při depilaci dlouhé nebo pokud máte citlivou pokožku.

Prudké strhnutí vosku zkrátka pocítíte a nic příjemného to není, i když si při dlouhodobém opakování jde i na tuto bolest zvyknout. 

Nejen depilace nohou voskem - jaké partie se k ošetření hodí

Epilace laserem

Epilace laserem má tu výhodu, že je využitelná ve všech tělesných partiích. Výjimkou není ani epilace hýždí a intimních partií neboli brazilská epilace. Vzhledem k šetrnosti této procedury není citlivost pokožky překážkou.

Depilace voskem

Depilace voskem je také velmi flexibilní a může být použita na většinu partií těla, ale oproti epilaci laserem je více situací, kdy se voskování nedoporučuje.

Příkladem kontraindikací pro voskování je třeba depilace oblastí s mateřskými znaménky nebo bradavicemi, jelikož může dojít k jejich poškození.

Také voskování nohou s křečovými žilami může být bolestivé a způsobit další poškození citlivých žil. Totéž platí i pro oblasti s aktivním akné.

Intimní depilace voskem je sice možná, ale vzhledem k bolestivosti procedury velice nepříjemná. Obtížně přístupné partie zad nebo hýždí si navíc bez pomoci sami depilujete jen těžko, pokud se chcete depilovat doma.

Pokud máte jakékoliv dotazy k epilaci laserem, nebo se chcete rovnou rezervovat termín v našem salonu, neváhejte se na nás obrátit kliknutím na níže uvedené tlačítko!

Jak dlouho trvá u těchto procedur jedno sezení?

Laserová epilace

Délka laserové epilace se odvíjí od rozsahu ošetřované plochy; menší oblasti, například části obličeje nebo podpaží, mohou zabrat přibližně 10 až 15 minut. Naopak ošetření rozsáhlejších oblastí, jako jsou nohy či záda, může trvat až 60 minut. Pro dosažení nejlepších výsledků je obvykle nutných 6 až 8 sezení s časovým odstupem 4 až 6 týdnů.

Depilace voskem

Čas potřebný pro voskování rovněž závisí na velikosti a typu ošetřované oblasti. Malé partie mohou být hotovy během 5 až 30 minut, kdežto ošetření větších oblastí, například obou nohou, vyžaduje obvykle dobu do jedné hodiny.

Depilace voskem, nebo epilace laserem? Srovnání obou metod z hlediska ceny, efektivity, trvání a více obrázek 9

Jak dlouho vydrží depilace voskem oproti epilaci laserem?

Epilace laserem

Jak dlouho vydrží epilace laserem? Asi největší předností epilace laserem jsou její dlouhodobé výsledky.

Po absolvování doporučeného počtu sezení jsou chloupky v dané oblasti zcela odstraněny, přičemž k jejích obnově dochází až za několik let, nebo dokonce vůbec.

Výsledky se mohou individuálně lišit v závislosti na typu chloupků a pokožky, na hormonální hladině nebo regenerační schopnosti těla, ale většině lidí epilace přináší hladkou pokožku na velmi dlouhou dobu.

Pro udržení dokonalého výsledku mohou být u některých lidí potřeba občasné údržbové procedury (cca jednou za rok až dva). Celkově ale epilace nabízí nejtrvalejší řešení ze všech procedur odstranění chloupků.

Jak dlouho vydrží depilace voskem

Depilace voskem odstraňuje chloupky i s cibulkou pod povrchem kůže. K růstu nových chloupků tak dochází až po delším čase než při holení.

Výsledky depilace si typicky udržíte po dobu od tří do šesti týdnů, v závislosti na faktorech, které ovlivňují růst chloupků (hormony, věk, zdravotní stav apod.)

Většina lidí si všimne, že chloupky začínají znovu pomalu růst během 2 až 4 týdnů. Pravidelná depilace někdy způsobuje, že nové chloupky narůstají jemnější a řidší. Trvalé odstranění od ní ale čekat nemůžete.

Máte problémy se zarůstajícími chloupky po holení nebo depilaci?
Ukončete tento nepříjemný a bolestivý problém jednou provždy díky laserové epilaci!

Jde provádět epilaci laserem nebo depilaci voskem doma?

Provádění laserové epilace doma není možné, jelikož vyžaduje speciální lékařské laserové zařízení a odborně vyškolený personál pro jeho obsluhu.

Na trhu jsou k dispozici domácí epilátory typu IPL, ale ty jsou méně účinné a při nesprávném používání představují riziko pro vaši pokožku. Důležité je důkladně si přečíst návod k použití a dodržovat všechny bezpečnostní pokyny. Nepočítejte ale s tím, že vám IPL přinese stejné výsledky jako laser.

Depilace voskem může být snadno prováděna doma, ačkoliv si její správné provedení žádá určité dovednosti a techniku. Jinak riskujete nejen špatné odstranění chloupků, ale i vedlejší účinky jako je zarůstání chloupků.

Jako levná a efektivní metoda je nicméně depilace voskem ideální, pokud potřebujete rychle odstranit chloupky, třeba než se vydáte na pláž nebo na dovolenou.

Jestli ale hledáte trvalé odstranění chloupků, pak sáhněte po epilaci laserem v profi salonu. 

Depilace voskem, nebo epilace laserem? Srovnání obou metod z hlediska ceny, efektivity, trvání a více obrázek 11

Zvažujete depilaci voskem v Praze? Řiďte se i zkušeností ostatních

Před výběrem mezi laserovou epilací a depilací voskem se nezapomeňte seznámit se zkušenostmi a hodnoceními od lidí, kteří již tyto metody vyzkoušeli.

Projděte si recenze různých salonů a získejte přehled o tom, co vám mohou nabídnout.

Díky zpětné vazbě od předešlých klientů si můžete udělat lepší představu o efektivitě ošetření, pohodlí během aplikace a celkové spokojenosti s poskytovanými službami, než kdybyste šli do salonu “naslepo”. 

Depilace voskem versus epilace laserem - srovnání výhod a nevýhod

Depilace voskem

Výhody 

Nevýhody

Ideální, pokud se potřebujete zbavit chloupků narychlo

Depilace voskem patří mezi nejbolestivější metody odstranění chloupků

Depilaci zvládnete i doma

K domácí depilaci potřebujete i zručnost a zkušenosti

Jde o relativně levné řešení

Nepočítejte s trvalými výsledky

Epilace laserem

Výhody

Nevýhody

Chloupků vás zbavuje dlouhodobě / trvale.

Velká počáteční investice

Menší bolestivost ve srovnání s jinými metodami

Za epilací musíte do profi salonu

Vhodné pro všechny tělesné partie 

 

Z dlouhodobého hlediska ušetříte

 

Co tedy z našeho srovnání vyplývá?  

Pokud hledáte dlouhodobé řešení pro odstranění chloupků, pokud chcete v budoucnosti ušetřit za depilaci a užívat si hladké pokožky po celý rok, pak máte na výběr jen jednu proceduru - epilaci laserem
Ukončete tento nepříjemný a bolestivý problém jednou provždy díky laserové epilaci!

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

WeePie Cookie Allow cookie category settings icon

Nastavení souborů cookie
Níže si můžete vybrat, jaký druh cookies povolíte na tomto webu. Kliknutím na tlačítko „Uložit nastavení souborů cookie“ použijete svou volbu.

FunkčníNaše webové stránky používají funkční soubory cookie. Tyto soubory cookie jsou nezbytné k tomu, aby naše webové stránky mohly fungovat.

AnalytickéNaše webové stránky používají analytické soubory cookie, aby bylo možné analyzovat naše webové stránky a optimalizovat je pro účely a.o. použitelnost.

Sociální médiaNáš web umísťuje soubory cookie sociálních médií, aby vám ukázal obsah třetích stran, jako je YouTube a FaceBook. Tyto soubory cookie mohou sledovat vaše osobní údaje.

ReklamníNáš web umísťuje reklamní soubory cookie, aby vám zobrazoval reklamy třetích stran na základě vašich zájmů. Tyto soubory cookie mohou sledovat vaše osobní údaje.

JinéNaše webové stránky umisťují soubory cookie třetích stran z jiných služeb třetích stran, které nejsou analytické, sociální sítě ani reklama.

WeePie Cookie Allow close popup modal icon