Babské rady na odstranění chloupků. Jsou přírodní alternativy k epilaci efektivní?

Babské rady na odstranění chloupků. Jsou přírodní alternativy k epilaci efektivní? obrázek 1

Možná už jste unaveni holením nebo jeho alternativami jako je depilace voskem nebo depilace cukrovou pastou. Hledáte k dokonale hladké pokožce novou cestu. V takovém případě vám určitě mezi prvními přijdou na mysl babské rady na odstranění chloupků. Pojďme se společně podívat na různé přírodní metody boje s chloupky a vyhodnotit jejich případnou účinnost.

Hledáte permanentní řešení nechtěných chloupků? Takové může nabídnout pouze laserová epilace. Získejte u nás slevu na první proceduru v libovolné partii – stačí jen vyplnit náš rychlokvíz.

Nežádoucí chloupky a proč se jich zbavit

Růst chloupků v místech, kde je nechceme, je pro mnoho z nás zdrojem nepohodlí a frustrace. I když je určitá míra ochlupení přirozená, existuje celá řada důvodů, proč se chloupků zbavovat.

A nemusí jít jen o společenské normy a estetické preference, které, řekněme si to popravdě, jsou pro mnoho lidí důvodem číslo jedna.

Někteří lidé se zkrátka cítí pohodlněji a čistěji, když mají méně tělesných chloupků, zvláště v horkém počasí nebo třeba během intenzivního cvičení, kdy může docházet k nadměrnému pocení. Odstranění chloupků nám pak v takových případech pomáhá cítit se svěžeji.

Eliminace chloupků může být žádoucí i pro sportovce, třeba pro cyklisty nebo plavce, kteří si odstraňují chloupky, aby zlepšili aerodynamiku a snížili odpor ve vodě nebo ve vzduchu. Odstranění chloupků pak sice jen zanedbatelně, ale přeci jen trošku může zlepšovat jejich sportovní výkony.

Chloupků se můžete chtít zbavit i ze zdravotních důvodů, například při přípravě na operaci nebo jako součást léčby určitých kožních stavů, kde chloupky mohou zhoršovat symptomy. Také pokud trpíte na zarůstání chloupků, máte dobrý důvod, proč chtít pokožku hladkou.

Jednou z nejefektivnějších metod, jak toho docílit, je jít na laserovou epilaci v Praze. Jde ale chloupky zlikvidovat i ryze domácími, “babskými” metodami? Podívejme se na ty nejrozšířenější z nich a pojďme rozhodnout, zda doopravdy fungují. 

Babské rady na odstranění chloupků. Jsou přírodní alternativy k epilaci efektivní? obrázek 3

Odstranění chloupků jedlou sodou

Jedlá soda čili hydrogenuhličitan sodný je nejen kuchyňskou ingrediencí, ale dá se využít i k osobní hygieně nebo jako čisticí prostředek. Jedlá soda je rozpustná ve vodě a jako zásada je vynikající pro okamžitou neutralizaci kyselin, například při poleptání kůže.

Naše babičky ji používaly i na pálení žáhy díky její schopnosti neutralizovat žaludeční kyseliny.

To vše je hezké, ale jak účinná je jedlá soda pro boj s chloupky? Asi vás zklameme, ale odpověď zní: takřka vůbec. Jediné, co tato látka dokáže, je chloupky zjemnit a zesvětlit, takže se stávají křehčí a méně viditelné. Jejich kompletní odstranění ale nesvede.

Pokud chcete jedlou sodu přesto vyzkoušet, asi tím ničemu neuškodíte. Potřebujete k tomu jen horkou vodu. 

Chloupků se tak sice zcela nezbavíte, ale můžete je zjemnit a jedlá soda má navíc i blahodárné účinky na pokožku.

Pomáhá například zmírnit svědění nebo projevy některých kožních chorob. Jakožto pomůcku v péči o pleť ji tedy nezavrhujte, ale počítejte s tím, že chloupků vás nejspíš nezbaví. 

Jestli chcete mít od chloupků klid natrvalo, pak se vydejte cestou laserové epilace
Úsporu času i peněz, které byste jinak plýtvali na holení, depilace nebo babské rady, doceníte ještě po letech!

Bylinky proti růstu chloupků

Také některé bylinky jsou známy svými přírodními vlastnostmi, které mohou pomoci omezit růst chloupků.

Řeč je například o:

Tyto rostliny mohou působit na hormonální rovnováhu nebo přímo ovlivňovat folikuly chloupků. Pojďme si je postupně představit. 

Babské rady na odstranění chloupků. Jsou přírodní alternativy k epilaci efektivní? obrázek 5

Kurkuma na chloupky

Kurkuma, tradiční součást indické kuchyně a léčitelství, je ceněna pro své výrazné protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Tento žlutý kořen obsahuje aktivní složku zvanou kurkumin, která je hlavním zdrojem jeho léčebných schopností.

Jednou z méně známých výhod kurkumy je také její potenciál v omezování růstu chloupků.

Použití kurkumy na kůži ve formě pasty potenciálně zpomaluje růst nežádoucích chloupků a současně zlepšuje celkový stav a vzhled pokožky. K vytvoření této pasty se obvykle smíchá kurkuma s vodou, mlékem nebo jogurtem, aby se vytvořila hladká směs, která se snadno aplikuje na kůži. 

Pro aplikaci této pasty:

Kurkuma není okamžitým řešením a pro alespoň nějaké výsledky vyžaduje pravidelné používání. Představuje ale bezpečnou, i když méně efektivní alternativu k chemickým depilačním metodám.

Samozřejmě, o trvalé epilaci zde řeč být nemůže.

Kromě inhibice růstu chloupků může nicméně pravidelné používání kurkumové pasty zlepšit stav a vzhled pokožky a snížit výskyt jizev a pigmentových skvrn.

Při aplikaci kurkumy buďte také opatrní, protože může zanechat žlutý odstín na kůži, který pouští teprve po několikerém umytí a vydrhnutí. 

Babské rady na odstranění chloupků. Jsou přírodní alternativy k epilaci efektivní? obrázek 7

Využití zeleného čaje

Zelený čaj je plný antioxidantů, které nabízí širokou škálu zdravotních přínosů. Mezi tyto látky patří i takzvané katechiny. Ty mají schopnost ovlivňovat chloupky tím, že regulují procesy podporující jejich růst.

Pro použití zeleného čaje jako prostředku proti růstu chloupků doporučujeme nejprve si připravit silný nálev zeleného čaje.

Po vychladnutí můžete tekutinu aplikovat přímo na oblasti, kde chcete růst chloupků omezit. Nejlépe s pomocí vatového tamponu nebo čistého hadříku, kterým ji vetřete do kůže. Nechte působit 15-20 minut a opláchněte.

Pro dosažení nejlepších výsledků je vhodné celý proces opakovat pravidelně, ideálně dvakrát denně.

Pravidelná aplikace zeleného čaje může pomoci postupně snížit hustotu a sílu chloupků. Kromě toho má díky svým protizánětlivým a antioxidačním vlastnostem i další výhody v podobě zlepšení vzhledu a zdraví pokožky.

Zelený čaj je pro kůži prospěšný, je ale třeba zdůraznit, že výsledky této procedury se dostavují až po dlouhodobém opakování a žádají si tak značnou trpělivost.

Pokud si navíc od zeleného čaje slibujete trvalé řešení chloupků, asi budete zklamaní. Podobně jako u dalších přírodních procedur možná dosáhnete zjemnění nebo zpomalení růstu chloupků, ale nikoliv jejich zmizení. 

Laserová epilace může pomoci nejen s chloupky
Ošetření kůže profi laserem má i pozitivní vliv na akné, redukuje podráždění pokožky a sjednocuje její tón. Užijte si tyto dodatečné výhody spolu s dokonale hladkou pokožkou.

Olej z hroznových semínek

Olej z hroznových semínek se získává z drobných semínek vinných hroznů. Tento olej je znám svými výživnými a regeneračními vlastnostmi pro pokožku, a teoreticky má i potenciál ovlivňovat růst chloupků.

Mechanismus, kterým se tak děje, není ale zcela prozkoumán.

Důvodem mohou být v něm obsažené antioxidanty, jako je vitamin E, flavonoidy a třísloviny, které pomáhají ochraňovat pokožku, zlepšovat její prokrvení, mají protizánětlivé a hydratační účinky a (při pravidelné aplikaci) možná i určitý vliv na rychlost růstu chloupků a jejich strukturu.

Žádné studie v tomto směru ale nebyly podniknuty a je dost dobře možné, že epilační schopnosti oleje z hroznových semínek jsou spíše takové placebo.

Vaší pokožce ale určitě neuškodí a pravidelná masáž pokožky olejem z hroznových semínek ji zanechá hydratovanou, hladkou a pružnou. Vítězství v boji s chloupky si ale neslibujte. 

Máta peprná

Máta peprná je známá pro své chladivé účinky a široké využití v kuchyni a domácím léčitelství. Jednou z méně známých vlastností této aromatické byliny je ale i její schopnost ovlivnit hormonální hladiny v těle.

Mluvíme především o schopnosti regulace hladiny testosteronu. Tento účinek máta peprná získává díky svým unikátním složkám, které mohou působit na endokrinní systém.

Když se máta peprná pravidelně konzumuje ve formě čaje, může to vést k mírnému snížení hladiny testosteronu.

Testosteron je hormon, který má klíčovou roli v regulaci růstu chloupků, a jeho snížená hladina tak může přispět k jejich redukci.

Pití čaje z máty peprné nejenže pomáhá regulovat hladinu testosteronu, ale také nabízí další zdravotní výhody, včetně: 

Nicméně co se týče chloupků, jsme zase u jádra problému. I když máta peprná může pomoci v redukci jejich růstu, není to univerzální nebo okamžité řešení pro každého.

Různí lidé mohou reagovat odlišně a snížení hladiny testosteronu, natož jeho přímý vliv na růst chloupků může být postupný. Tato metoda tak vyžaduje pravidelnou a dlouhodobou konzumaci máty. S výsledky, které nejsou ani zdaleka jisté.

Navíc takovéto experimenty nelze doporučit, pokud trpíte hormonální nerovnováhou nebo zdravotními problémy. 

Babské rady na odstranění chloupků. Jsou přírodní alternativy k epilaci efektivní? obrázek 9

Kde přírodní odstranění chloupků selhává, nastupuje laserová epilace

Přestože bylinky mohou nabídnout určitou pomoc v regulaci růstu chloupků, jejich účinnost není garantovaná a výsledky mohou být velmi variabilní.

Růst chloupků je složitý proces, který je často řízen genetikou a hormonálními faktory. Spoléhat se jen na přírodní metody znamená bojovat s chloupky pomaleji a méně efektivně.

Pouze epilace laserem nabízí cílenější a dlouhodobější řešení. Laserová technologie umožňuje přesné zaměření na chloupkové folikuly, které ničí a zabraňuje tak následné obnově chloupku.

Jde o aktuálně jedinou metodu, jak se zbavit chloupků, co zaručuje výsledky trvající až několik let. Ošetření kvalitním laserem je navíc rychlé, šetrné a aplikovatelné na všechny typy chloupků a pleti.

Zatímco babské rady vyžadují pravidelnou a dlouhodobou aplikaci pro nejisté výsledky, při laserové epilaci poznáte viditelný rozdíl již po prvním sezení. 

Zbavte se chloupků bezpečně, bez bolesti a natrvalo
Jenom laserová epilace vám dá jistotu trvale hladké pleti za všech okolností. A bez stresu z neustálého holení a depilace.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

WeePie Cookie Allow cookie category settings icon

Nastavení souborů cookie
Níže si můžete vybrat, jaký druh cookies povolíte na tomto webu. Kliknutím na tlačítko „Uložit nastavení souborů cookie“ použijete svou volbu.

FunkčníNaše webové stránky používají funkční soubory cookie. Tyto soubory cookie jsou nezbytné k tomu, aby naše webové stránky mohly fungovat.

AnalytickéNaše webové stránky používají analytické soubory cookie, aby bylo možné analyzovat naše webové stránky a optimalizovat je pro účely a.o. použitelnost.

Sociální médiaNáš web umísťuje soubory cookie sociálních médií, aby vám ukázal obsah třetích stran, jako je YouTube a FaceBook. Tyto soubory cookie mohou sledovat vaše osobní údaje.

ReklamníNáš web umísťuje reklamní soubory cookie, aby vám zobrazoval reklamy třetích stran na základě vašich zájmů. Tyto soubory cookie mohou sledovat vaše osobní údaje.

JinéNaše webové stránky umisťují soubory cookie třetích stran z jiných služeb třetích stran, které nejsou analytické, sociální sítě ani reklama.

WeePie Cookie Allow close popup modal icon