Depilace cukrovou pastou versus epilace laserem. Jakou metodu zvolit?

Depilace cukrovou pastou versus epilace laserem. Jakou metodu zvolit? obrázek 1

Depilace cukrovou pastou patří k nejpopulárnějším metodám odstranění chloupků. Na rozdíl od mnohem drsnější depilace voskem je mnohem šetrnější a přitom přináší téměř stejný efekt. Jak ale obstojí ve srovnání s trvalou epilací laserem, ať už se jedná o cenu nebo trvalost účinků? To jsme si zde dali za úkol zjistit. 

Pokud vás představa stálého depilování neláká a chcete mít od chloupků pokoj natrvalo, pak sáhněte po epilaci laserem. V našem salonu vám nabízíme i slevu na první proceduru – jen vyplňte náš rychlý kvíz!

Cukrová pasta na depilaci versus epilace laserem. Jak fungují?

Epilace laserem

Trvalá epilace laserem využívá intenzivní světelný paprsek o stejné vlnové délce k cílenému zničení chloupkových folikulů pod pokožkou.

Laserový přístroj emituje světelnou energii, která je absorbována pigmentem (melaninem) v chloupku. Přitom se mění v teplo, chloupek se prudce zahřívá až do kořínku chloupku, který je tepelnou energií poškozen a dále už se neobnovuje případně se obnovuje hůře a pomaleji.

Tradičně býval proces je nejúčinnější u lidí s tmavšími chloupky a světlejší pokožkou, jelikož laser lépe cílí na kontrast mezi barvou chloupku a pokožky. Kvalitní lékařské lasery jsou už ale dnes schopny ošetřit různé typy pokožky i chloupků a kontrast již nehraje velkou roli.

Laser nejlépe funguje na chloupky ve fázi aktivního růstu, což je vždy jen část z nich. Je proto třeba více opakování, z nichž každé zničí novou “várku” dorůstajících chloupků..

Laserová epilace pro muže a ženy je stejně efektivní a vyhledávaná.

Depilace cukrovou pastou

Depilace cukrovou pastou, někdy známá pod anglickým názvem sugaring, je tradiční metoda odstraňování chloupků, která se používala především v zemích Blízkého východu.

Cukrová pasta je vlastně přírodní směs cukru, vody a citronové šťávy. Tato lepkavá, hustá hmota se aplikuje na pokožku proti směru růstu chloupků, pak se rychle strhne ve směru růstu.

Tento proces odstraňuje chloupek i s cibulkou, takže pokožka zůstává hladší déle než u klasického holení, které odstraní jen část chloupku vyčnívající z kůže.

Jelikož se cukrová pasta strhává po směru růstu chloupků, je toto ošetření považováno za šetrnější k pokožce než tradiční depilace voskem, kde je směr obrácený.

Depilace cukrovou pastou je vhodná pro všechny typy pokožky a chloupků a lze ji bez problému využít na většině tělesných partií.

Depilace cukrovou pastou versus epilace laserem. Jakou metodu zvolit? obrázek 3

Tip: Cukrová depilační pasta a návod na její výrobu

Cukrovou depilační pastu netřeba kupovat, snadno ji vyrobíte z domácích surovin. Potřebujete 10 dílů docela obyčejného cukru, který smícháte s jedním dílem vody a jedním dílem čerstvě vymačkané citronové šťávy. (např. 10 lžic cukru, 1 lžíce vody, 1 lžíce citronové šťávy)

Směs pak vařte v rendlíku při zhruba 110-120 stupních, přiveďte k varu (směs bude hodně pěnit a bublat) až dokud nezhoustne a nenabere karamelovou barvu. Směs pak nechte trochu vychladnout a přelijte do připravené nádoby. Nádobu neuzavítejte, dokud směs nezchladne úplně.

Takto máte připravenou depilační pastu na budoucí použití. Podrobnějších návodů, jak s touto směsí depilovat, najdete na internetu spoustu. 

Cena epilace laserem versus cena depilace cukrovou pastou

Cenové srovnání obou procedur může být jen velmi všeobecné. Každý salon má jiné ceny za jedno sezení a navíc je třeba zohlednit i fakt, že epilace laserem přináší navzdory vyšší ceně také trvalejší výsledky, zatímco cukrovou depilaci je třeba opakovat pravidelně. Z dlouhodobého hlediska může být nakonec epilace laserem mnohem levnější.

Nicméně pokud chcete znát konkrétní částky, tak zhruba takhle může v roce 2024 vypadat průměrný ceník za jedno ošetření v nejčastěji epilovaných / depilovaných partiích ve většině salonů. 

Ošetřovaná partie

Epilace laserem

Depilace cukrovou pastou

Podpaží

2000 Kč

300 Kč

Bikini / třísla

3000 Kč

300-350 Kč

Celý obličej

5000 – 6000 Kč

400-600 Kč

Celé ruce 

3500 Kč

600 – 700 Kč

Celé nohy 

7000 – 10 000 Kč

1000 Kč

Břicho

3000 Kč

400 Kč

Intimní partie

2500 – 3000 Kč

800 Kč

Hýždě

3000 – 4000 Kč

500 – 600 Kč

Epilace laserem není jen otázka peněz, ale i ušetřeného času
Víte, že holením a depilováním ztrácí průměrná žena až desítky hodin ročně? Věnujte tento čas něčemu zábavnějšímu díky laserové epilaci!

Bolestivost epilace laserem a depilace cukrovou pastou

Bolí epilace laserem?

Jak už jsme řekli, epilace laserem cílí na chloupky koncentrovaným světelným paprskem, který se mění v teplo a chloupek spaluje. Tento proces obvykle vyvolává pocit mírného bodnutí nebo štípnutí. Jinak jsou u laserové epilace rizika jen velice malá.

Bolestivost je nicméně subjektivní a závisí nejen na individuálním prahu bolesti ale i na typu použitého laseru a na ošetřované oblasti.

Moderní laserové systémy disponují vlastními chladicí mechanismy, které minimalizují bolest během procedury.

Oblast jde také před procedurou natřít ztišujícím krémem. Celkově je tak bolest jen velmi mírná a snadno snesitelná – rozhodně není důvodem, proč na proceduru nejít.
Na škále bolestivosti hodnotí většina klientů epilaci laserem 3 body z 10. Kvalitní přístroj nebo tišící gel může ještě jeden bod ubrat. 

Depilace cukrovou pastou versus epilace laserem. Jakou metodu zvolit? obrázek 5

Bolí depilace cukrovou pastou?

Při depilaci cukrovou pastou se tato pasta strhává prudkým pohybem po směru růstu chloupků. Jde o méně bolestivé řešení oproti tradiční depilaci voskem. Nicméně strhnutí pasty určitě pocítíte a v závislosti na vašem prahu bolesti to může být velmi nepříjemné.

Na subjektivní škále bolestivosti hodnotí lidé depilaci cukrovou pastou 4/10. 

Brazilská depilace cukrovou pastou? Na které partie se depilace a epilace hodí

Epilace laserem

Co se týká epilace laserem, tak ta se dá aplikovat na jakoukoliv tělesnou partii včetně partií intimních. Nemá prakticky žádná omezení kromě obecných kontraindikací k zákroku. Obvykle se laserem ale neodstraňují vlasy na hlavě, nýbrž pouze tělesné ochlupení.

Depilace cukrovou pastou

Také cukrová pasta je využitelná na většině tělesných partií. Nedoporučuje se jí ale využívat na velmi chlupaté oblasti nebo oblasti s velmi silnými chloupky. V takových případech je depilace méně efektivní a více časově náročná.

A i když je cukrová depilace obecně považována za méně bolestivou alternativu k voskování, ošetření některých některé velmi citlivých oblastí jako genitálie nebo bradavky, může být pro někoho stále příliš bolestivé a nepříjemné.

Profesionální brazilská depilace je možná, ale doporučujeme přenechat ji zkušeným specialistům v salonu.

Zapomněli jste se oholit a bojíte se zraků vašeho okolí?
Odstraňte tyto starosti jednou pro vždy. Dopřejte si pocit jistoty a hladké pokožky kdykoli a kdekoli. Volte laserovou epilaci.

Kolik času strávíte u obou procedur?

Epilace laserem

Doba trvání laserové epilace závisí na velikosti ošetřované oblasti; menší oblasti jako vybrané části obličeje nebo podpaží mohou trvat jen několik minut nebo okolo 10-15 minut, zatímco větší oblasti jako nohy nebo záda mohou vyžadovat až hodinu. Obvykle se doporučuje absolvovat 6–8 sezení pro dosažení optimálních výsledků, s intervaly 4–6 týdnů mezi sezeními.

Depilace cukrovou pastou

Doba potřebná pro depilaci cukrovou pastou se také liší podle velikosti a typu ošetřované oblasti. Menší oblasti mohou být ošetřeny za 15–30 minut, zatímco pro větší oblasti může být potřeba více času, obvykle do hodiny.

Depilace cukrovou pastou versus epilace laserem. Jakou metodu zvolit? obrázek 7

Jak dlouho vydrží depilace cukrovou pastou a epilace laserem?

Epilace laserem

Jedna z nejčastějších otázek k laserové epilaci - jak dlouho vydrží?

Laserová epilace vám přináší dlouhodobé až trvalé snížení růstu chloupků. Po skončení doporučeného počtu sezení (obvykle 6 - 8), zůstává pokožka hladká po dobu několika let a někdy se chloupky už vůbec neobnoví.

Někteří lidé mohou pro udržení výsledků potřebovat občasná údržbová ošetření cca jednou za rok až dva. Celkově ale množství chloupků viditelně klesne a stanou se jemnějšími již po několika sezeních.

Cukrová pasta

Depilace cukrovou pastou odstraňuje chloupky i s cibulkou. Hladká pokožka vám po proceduře může vydržet od 3 do 6 týdnů v závislosti na individuálním růstu chloupků.

Nicméně v porovnání s laserovou epilací je nutné depilaci cukrovou pastou provádět pravidelně, i když při dlouhodobém opakování mohou chloupky taktéž zeslábnout a obnovovat se méně. Trvalým řešením ale depilace cukrem není.

Laserová epilace je vhodná nejen k odstranění chloupků
Tato procedura může vaší pokožce poskytnout i jednotnější tón a ochránit vás před rizikem pigmentových skvrn způsobených podrážděním od holení nebo depilace! Rezervujte si termín epilace a užívejte jejích výhod!

Jde provádět epilaci laserem nebo depilaci cukrem doma?

Laserovou epilaci doma neprovedete. K ní je třeba speciálního lékařského laseru i personálu kvalifikovaného k jeho obsluze.

Existují domácí epilátory, takzvané IPL, které jsou navrženy na domácí využití. IPL epilátory jsou méně výkonné a při jejich neodborném používání vám hrozí řada rizik.

Před domácím použitím je tak důležité pečlivě si prostudovat návod a dodržovat všechna bezpečnostní opatření. Výsledků jako u profi epilace ale nedosáhnete.

Depilace cukrovou pastou doma je oproti tomu doma dobře proveditelná. I tak ale vyžaduje určitou praxi a správnou techniku. Pro rychlé odstranění chloupků, třeba před dovolenou je to ale poměrně levná a efektivní metoda, která je k pokožce šetrnější než jiné depilační postupy. 

U epilace laserem i depilace cukrovou pastou dejte na zkušenosti a recenze ostatních, než se rozhodnete

Při rozhodování mezi laserovou epilací a depilací cukrem je důležité znát i zkušenosti ostatních klientů, kteří obě procedury podstoupili. Nezapomínejte si přečíst ani recenze různých salonů. Informace z první ruky vám poskytnou cenný vhled do účinnosti procedur, komfortu během ošetření a kvality služeb.

Rozhodujte se informovaně!

Depilace cukrovou pastou versus epilace laserem. Jakou metodu zvolit? obrázek 9

Finální zhodnocení obou metod

Cukrová pasta

Výhody 

Nevýhody

Relativně šetrná metoda oproti jiným způsobům depilace

O něco vyšší bolestivost, zejména u depilování citlivých partií

Cukrová pasta je přírodní a biologicky odbouratelná

Depilace doma vyžaduje určitou zručnost a techniku

Proceduru zvládnete i sami doma

Nelze počítat s trvalými výsledky a proceduru je třeba stále opakovat

Jedno sezení nebo i depilace svépomocí vás vyjde levně

 

Můžete tak odstranit chloupky z většiny partií

 

Epilace laserem

Výhody

Nevýhody

Trvalé řešení nechtěných chloupků

Vyšší cena (zato s trvalými výsledky)

Mnohem menší bolestivost než u jiných metod epilace

Nelze provádět doma

Vhodné pro všechny tělesné partie včetně citlivých

 

Nejlepší poměr cena / výkon z dlouhodobého hlediska

 

Jasný rozdíl již po jednom ošetření

 
Výsledky hovoří jasně
Jestli hledáte řešení chloupků, které je dlouhodobé až trvalé, jestli si do budoucna chcete ušetřit náklady na depilaci a užívat si hladkou pokožku bez starostí 24 hodin denně, 365 dní v roce, pak je jen jediná metoda, která to dokáže. Epilace laserem!

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

WeePie Cookie Allow cookie category settings icon

Nastavení souborů cookie
Níže si můžete vybrat, jaký druh cookies povolíte na tomto webu. Kliknutím na tlačítko „Uložit nastavení souborů cookie“ použijete svou volbu.

FunkčníNaše webové stránky používají funkční soubory cookie. Tyto soubory cookie jsou nezbytné k tomu, aby naše webové stránky mohly fungovat.

AnalytickéNaše webové stránky používají analytické soubory cookie, aby bylo možné analyzovat naše webové stránky a optimalizovat je pro účely a.o. použitelnost.

Sociální médiaNáš web umísťuje soubory cookie sociálních médií, aby vám ukázal obsah třetích stran, jako je YouTube a FaceBook. Tyto soubory cookie mohou sledovat vaše osobní údaje.

ReklamníNáš web umísťuje reklamní soubory cookie, aby vám zobrazoval reklamy třetích stran na základě vašich zájmů. Tyto soubory cookie mohou sledovat vaše osobní údaje.

JinéNaše webové stránky umisťují soubory cookie třetích stran z jiných služeb třetích stran, které nejsou analytické, sociální sítě ani reklama.

WeePie Cookie Allow close popup modal icon