Zarůstající chloupky na břiše. Co je způsobuje a jak problém vyřešit v zárodku

Zarůstající chloupky na břiše. Co je způsobuje a jak problém vyřešit v zárodku obrázek 1

Namísto toho, aby chloupek rovně vyrůstal z pokožky břicha, změní svůj směr a zakroutí se pod kůží. Problém jménem zarůstající chloupky na břiše je na světě. Pojďme zjistit, co je příčinou tohoto stavu, jak mu předcházet nebo se s ním vypořádat nadobro!

Bezbolestná, šetrná, rychlá. A hlavně likvidující chloupek i s folikulem, takže už nedojde k jeho obnově. Epilace laserem je jediným trvalým řešením zarůstání chloupků. Přijďte k nám na první epilaci se slevou po vyplnění rychlého kvízu!

Co jsou hlavní příčiny zarůstání chloupků na břiše?

Nesprávná technika holení

Dáváte pozor na to, jak se holíte nebo depilujete? Nebo jak často měníte žiletky a planžety v holicím strojku?

Používání tupého holicího strojku snižuje účinnost oholení, chloupky se mohou lámat nebo ohýbat. Posléze narostou křivě a začnou vrůstat pod kůži. Tupé holicí nástroje také dráždí pokožku, což je další rizikový faktor zarůstajících chloupků.

Důležitý je také směr holení – pro minimalizaci zarůstání se doporučuje holit po směru růstu chloupků.

Zarůstající chloupky na břiše. Co je způsobuje a jak problém vyřešit v zárodku obrázek 3

Těsné oblečení

Možná máte sklony nosit upnuté oblečení, v němž se vaše postava dobře rýsuje. To má ale i svou odvrácenou stránku.

Nošení příliš těsného oblečení vyvíjí konstantní tlak a tření na pokožku břicha.

Toto tření a tlak způsobují, že se chloupky ohýbají zpět do kůže nebo se nedokáží normálně vyrovnat a prorůst skrz povrch pokožky, což vede k jejich zarůstání. 

Mrtvé kožní buňky

Nahromadění odumřelých kožních buněk na povrchu kůže efektivně zablokuje výstup chloupků ven z folikulu.

Bez možnosti prorazit povrch kůže chloupky zarůstají, což vede k vytváření zánětlivých buliček nebo dokonce k infekci.

Proto je důležité věnovat čas i pravidelné exfoliaci a péči o pleť, abyste tento problém minimalizovali. 

Genetické predispozice

U některých lidí je vyšší tendence k tvorbě zarůstajících chloupků dána geneticky.

Tato predispozice může být způsobena specifickou strukturou chloupků, které jsou křehčí, s tendencemi k lámání nebo růstu v zakřiveném směru. Roli hraje také typ pokožky, některé typy jsou náchylnější k zarůstání chloupků díky jejich tloušťce nebo elasticitě. 

Hormonální změny

Hormonální fluktuace během puberty, těhotenství nebo při užívání určitých typů antikoncepce, způsobují někdy i změny ve růstu a struktuře chloupků.

Chloupky mohou vyrůstat ve větším množství, zvýší se jejich tloušťka a někdy změní i směr růstu, což zvyšuje riziko zarůstání.

Hormonální změny mohou také ovlivnit produkci mazových žláz. Mastnější pleť přispívá k ucpávání folikulů, což zhoršuje problém se zarůstáním chloupků. 

Projevy zarůstajících chloupků, o které určitě nestojíte

Zarůstající chloupky nejsou zdaleka jen estetický problém, ale opravdu nepříjemná záležitost, doprovázená řadou nežádoucích projevů.
Zarůstající chloupky na břiše. Co je způsobuje a jak problém vyřešit v zárodku obrázek 5

Zarůstání chloupků může mít i neblahý dopad na vaši psychiku, zejména pokud jsou jeho projevy obzvlášť viditelné navenek.

Není výjimkou, že se lidé trpící tímto problémem stydí opalovat nebo odhalovat břicho, straní se společnosti a trpí nespokojeností se svým vzhledem, která může v krajním případě přejít až do depresí.

O důvod víc tento problém řešit včas. 

Nejen zarůstající chloupky, ale i akné, nerovnoměrný tón nebo hyperpigmentace v důsledku podrážděné pokožky
Toho všeho vás dokáže zbavit epilace laserem. Rezervujte si svou první proceduru – těšíme se na vás!

Různé metody odstraňování chloupků a jejich vliv na zarůstání

Holení žiletkou

Holení žiletkou je nejen rychlé a snadné, ale také přístupné řešení pro odstraňování chloupků. Při holení žiletkou dochází odstraňujete chloupky na úrovni pokožky.

Takto oholené chloupky ale bývají ostré na konci, což usnadňuje jejich zarůstání do okolní kůže, zvláště pokud není dostatečně hydratovaná nebo je příliš napjatá.

Proto doporučujeme používat nejen ostré žiletky, ale i holicí gel nebo pěnu, a holit se ve směru růstu chloupků .

Po holení je vhodné pokožku hydratovat, aby se zachovala její pružnost a snížilo se riziko vyrážky po holení a zarůstání chloupků.

Elektrické holící strojky

Pro většinu lidí metoda číslo jedna, jak se zbavit chloupků na břiše.

Elektrické holící strojky snižují riziko řezných ran a podráždění pokožky, oproti tradičnímu holení žiletkou. I když je taková pravděpodobnost menší, mohou přesto způsobit zarůstání chloupků.

Důvodem je to, že neodstraňují chloupky tak hluboko pod povrchem, tudíž stále existuje možnost, že zarostou, zejména pokud je kůže během holení nerovnoměrně napnutá.

Depilace voskem

Depilace voskem odstraňuje chloupky i s kořínkem, což vede k o něco déle trvajícím výsledkům než běžné holení.

Nicméně, tento proces může být bolestivý a způsobit podráždění na úrovni folikulů. Riziko zarůstání je v takovém případě vyšší.

Další problém nastává v momentě, kdy vosk táhne chloupky ve směru opačném k jejich růstu. Chloupky se tak mohou místo vytrhnutí lámat a měnit směr růstu.

Pro zlepšení výsledků a snížení rizika zarůstání chloupků je důležité, aby chloupky byly dostatečně dlouhé (obvykle zhruba 0,5 cm), aby vosk mohl chloupky účinně zachytit a odstranit.

Po voskování aplikujte zklidňující krém nebo gel s aloe vera nebo jinými protizánětlivými složkami, aby se minimalizovalo podráždění a podpořila regenerace pokožky.

Depilační krémy

Depilační krémy rozpouštějí protein ve chloupku těsně pod povrchem kůže, což umožňuje jeho snadné odstranění.

Ačkoliv tyto krémy snižují riziko zarůstání chloupků tím, že odstraňují chloupky bez ostrých hran, které by mohly způsobit zarůstání, chemikálie obsažené v těchto produktech mohou někdy podráždit kůži.

Nepřímo tak někdy přesto zapříčiní zarůstání chloupků kvůli následnému zánětu.

IPL epilátory

IPL (intenzivní pulzní světlo) technologie používá široké spektrum světla k zasažení chloupků pod povrchem kůže, což zpomaluje jejich růst.

IPL může pomoci redukovat problémy se zarůstáním chloupků tím, že snižuje jejich hustotu a tloušťku. Nicméně, pro dosažení výrazných výsledků je potřeba proceduru opakovat, a účinnost může být variabilní v závislosti na typu pokožky a barvě chloupků.

Ve srovnání s profesionální laserovou epilací pro muže a ženy má IPL mnohem slabší efekt, i když je princip fungování obou přístrojů stejný.

Zarůstající chloupky na břiše. Co je způsobuje a jak problém vyřešit v zárodku obrázek 7
Přestaňte utrácet čas i peníze na opakováné holení a depilování
Udělejte první krok k pokožce bez otravných chloupků. Rezervujte se na epilaci laserem.

Správná péče o pokožku je prevencí vzniku zarostlých chloupků

Zarostlé chloupky jsou bezesporu nepříjemná věc, dobrá zpráva ale je, že správnou péčí o pokožku riziko jejich vzniku minimalizujete. Tady je pár pravidel, která si vzít k srdci:

Pravidelný peeling

Jemný peeling pokožky provádějte 1-2krát týdně, aby se odstranily odumřelé kožní buňky, které mohou blokovat výstup chloupků z folikulu. Použijte šetrný peelingový produkt nebo kartáček na suchou pokožku pro dosažení nejlepších výsledků.

Správná technika odstraňování chloupků

Ať už se rozhodnete pro holení, voskování nebo jinou metodu, vždy se ujistěte, že používáte správnou techniku. Při holení používejte ostrou žiletku, holicí krém nebo gel a holte se po směru růstu chloupků. Při voskování se ujistěte, že chloupky mají optimální délku pro efektivní odstranění.

Hydratace pokožky

Udržujte pokožku hydratovanou aplikací hydratačního krému na denní bázi. Hydratovaná pokožka je pružnější, což pomáhá chloupkům prorazit povrch bez zarůstání. Dodržujte také pitný režim!

Produkty proti zarůstání chloupků

Na trhu jsou k dispozici produkty speciálně formulované pro prevenci zarůstání chloupků. Tyto produkty často obsahují složky jako je kyselina salicylová nebo glykolová, které pomáhají udržovat folikuly otevřené a zabraňují zarůstání chloupků.

Zvažte změnu metody odstraňování chloupků

Pokud máte neustále problémy se zarůstáním chloupků, zvažte změnu metody jejich odstraňování.

Zarůstající chloupky na břiše. Co je způsobuje a jak problém vyřešit v zárodku obrázek 9

Laserová epilace řeší zarostlé chloupky s trvalou platností

Laserová epilace chloupků na břiše je aktuálně nejúčinnějším způsobem jejich odstranění.

Tento proces využívá laserového paprsku, který se při kontaktu se melaninem v chloupku přemění na teplo. Tepelná energie proniká až do folikulu chloupku a efektivně ho ničí.

Jedná se o jedinou metodu, která poskytuje trvalé výsledky. Standardně trvá jedno sezení laserové epilace v oblasti břicha okolo 15-20 minut, takže opravdu nejde o něco, co by příliš nabouralo váš denní harmonogram.

Pro dosažení kompletního odstranění chloupků je obvykle potřeba 5-6 sezení, mezi kterými jsou několikatýdenní pauzy.

Celkově může trvat několik měsíců, než bude epilace plně dokončena. Výsledkem zato může být několik let bez nutnosti se chloupky jakkoliv zabývat. Po ošetření zkrátka už žádné chloupky, které by mohly zarůstat, nezůstanou.

Laserová epilace je navíc velmi šetrná metoda ve srovnání s jinými technikami odstraňování chloupků. Moderní lasery jsou vybaveny systémy pro chlazení kůže, což zvyšuje váš komfort během ošetření.

Pro ty s citlivější pokožkou je možné použít také zklidňující krém, který sníží jakékoliv nepříjemné pocity na absolutní minimum. Laser lze využít na jakoukoli tělesnou partii, od epilace zad až po intimní místa.

Je to zkrátka jediné řešení, které si zasluhuje označení dlouhodobé. 

Volný čas, který jinak trávíte holením, můžete díky laserové epilaci začít trávit jinak
Vyrážejte na dovolenou, do společnosti nebo na pláž s jistotou, že vaše pokožka zůstává stále hladká, bez zarůstajících chloupků.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

WeePie Cookie Allow cookie category settings icon

Nastavení souborů cookie
Níže si můžete vybrat, jaký druh cookies povolíte na tomto webu. Kliknutím na tlačítko „Uložit nastavení souborů cookie“ použijete svou volbu.

FunkčníNaše webové stránky používají funkční soubory cookie. Tyto soubory cookie jsou nezbytné k tomu, aby naše webové stránky mohly fungovat.

AnalytickéNaše webové stránky používají analytické soubory cookie, aby bylo možné analyzovat naše webové stránky a optimalizovat je pro účely a.o. použitelnost.

Sociální médiaNáš web umísťuje soubory cookie sociálních médií, aby vám ukázal obsah třetích stran, jako je YouTube a FaceBook. Tyto soubory cookie mohou sledovat vaše osobní údaje.

ReklamníNáš web umísťuje reklamní soubory cookie, aby vám zobrazoval reklamy třetích stran na základě vašich zájmů. Tyto soubory cookie mohou sledovat vaše osobní údaje.

JinéNaše webové stránky umisťují soubory cookie třetích stran z jiných služeb třetích stran, které nejsou analytické, sociální sítě ani reklama.

WeePie Cookie Allow close popup modal icon