Chlupaté nohy. Ano nebo ne? A pokud ne, jak se chlupů nejlépe zbavit?

Chlupaté nohy. Ano nebo ne? A pokud ne, jak se chlupů nejlépe zbavit? obrázek 1

Dokonale hladké nohy se u žen staly již takřka estetickou normou. Zároveň roste i počet mužů, kteří z různých důvodů o chlupaté nohy nestojí. Odkud se vůbec chloupky na nohou berou? Jak se pohled na ně postupně proměňuje? A jaké možnosti mají ti, kdo se jich chtějí zbavit? Na to vše najdete v našem článku odpověď.

O otázkách módy a vkusu náš salon nerozhoduje. Respektujeme volbu všech, kdo si chtějí chloupky na nohou ponechat, a také otevíráme dveře všem, kdo se jich chtějí zbavit! Získejte u nás slevu na první ošetření laserové epilace, která váš problém s chloupky vyřeší trvale. 

Chlupaté nohy a trend dokonale hladké pokožky

Jak už jsme předeslali, estetické trendy jsou, minimálně u žen, jasné – perfektně hladká pokožka nohou nadevše. Chlupaté nohy mohou vyvolávat ve společnosti zdvižené obočí a řadě mužů zkrátka připadají nepřitažlivé. Ženy s chlupatýma nohama se také vystavují podezření, že o sebe nedbají.

Jde samozřejmě o kulturně podmíněný pohled na sexy nohy, který lidé v jiných zemích a v jiných dobách ne vždy sdíleli. Netroufáme si tedy říkat, zda je to dobře nebo špatně.

Faktem ale zůstává, že neustálé holení, depilování a další metody boje s chloupky dnes tvoří běžnou součást rutiny většiny žen. Dokonce i nejeden muž dnes volí z estetických, praktických nebo zdravotních důvodů holé nohy.

Trend dokonale hladké pokožky nohou má ale i svou odvrácenou stránku. 

Není tak divu, že se řada lidí od trendu dokonale hladkých nohou začíná i odvracet. Ať již z důvodu návratu k “přirozenosti”, nebo zkrátka jako rebelie proti zavedeným normám. Koneckonců, proč ne?  

Chlupaté nohy. Ano nebo ne? A pokud ne, jak se chlupů nejlépe zbavit? obrázek 3

Nadměrně chlupaté nohy u žen a co je způsobuje?

Sem tam nějaký chloupek má na noze každá žena. Nejde o nic zvláštního a nepřirozeného a takové chloupky snadno odstraníte některou z mnoha holicích, epilačních nebo depilačních metod.

Nadměrně ochlupené nohy ale už pro řadu žen představují značnou komplikaci. Co je ale důvodem toho, že jim na nohou raší jeden chloupek vedle druhého oproti jiným ženám? 

Chlupaté dámské nohy zapříčiní třeba genetika

Někdy prostě žena dostane chlupaté nohy do vínku spolu s další genetickou výbavou.

Množství a hustota tělesného ochlupení, včetně chloupků na nohách, jsou do značné míry dědičné. Dědí se v rodinách a někdy i v celých národech a etnických skupinách. Možná jste také narazili na vtipy o portugalských ženách, co jsou chlupatější než jejich mužské protějšky…

I bez nadsázky zůstává faktem, že ve spoustě případů je husté ochlupení prostě genetickou záležitostí. 

Hormonální nerovnováha

Dalším významným faktorem v hustotě ochlupení je hormonální nerovnováha. Změny v hladinách hormonů, zejména zvýšená produkce androgenů (mužských pohlavních hormonů), mohou vést k růstu chloupků v oblastech typických pro muže, včetně nohou.

Hormonální nerovnováha má většinou přirozené příčiny související s normálním vývojem v pubertě nebo menopauze. Někdy ji ale způsobují i různé nemoci. 

Chlupaté nohy. Ano nebo ne? A pokud ne, jak se chlupů nejlépe zbavit? obrázek 5

Syndrom polycystických ovarií (PCOS)

Polycystický ovariální syndrom je jedním z nejrozšířenějších zdravotních stavů spojených s hormonální nerovnováhou, který mimo jiné způsobuje i nadměrný růst chloupků (hirsutismus).

PCOS je stav, při kterém ženy produkují vyšší hladiny androgenů, což se projevuje i růstem chloupků na nohou, obličeji a jiných částech těla. 

Za chlupaté dámské nohy může i braní určitých léků

V některých případech může nadměrný růst chloupků souviset také s užíváním určitých léků.

Řeč je zejména o lécích, které ovlivňují hormonální rovnováhu, jako jsou některé steroidy, antikonvulziva a léky na vysoký krevní tlak. Jejich užívání je občas doprovázeno nežádoucími tělesnými změnami, a to včetně růstu tělesných chloupků.

Jak vidno,škála příčin nadměrného ochlupení nohou je poměrně široká. Kromě odstraňování chloupků, ať již podomácku nebo třeba prostřednictvím trvalé epilace laserem v profi salonu tak doporučujeme vyhledat i konzultaci u kvalifikovaného dermatologa nebo endokrinologa. 

Od zarůstajících chloupků přes akné až po nerovnoměrný tón pleti či hyperpigmentaci způsobenou podrážděnou pokožkou

Východisko ze všech těchto problémů nabízí laserová epilace. Zarezervujte si své první ošetření u nás! 

Chlupaté nohy u mužů. Kdy se jich vyplatí zbavit?

Muži jsou od přírody chlupatější než ženy a mužské ochlupení není na rozdíl od ženského doprovázeno žádnými velkými stigmaty.

Ani muži se ale nemusí cítit trapně, pokud se jim chloupky na nohou nelíbí a chtějí se jich zbavit. Ne všichni považují chlupaté nohy za příjemné na pohled – a dokonce ani některé ženy ne. Zvláště když se jedná o nadměrné ochlupení, které nejde jen tak přehlédnout.

Představa, že chloupky jsou symbolem mužnosti, je zkrátka už dávno překonaná.

O pánskou depilaci navíc mohou muži usilovat třeba v následujících situacích: 

Sport a atletika

Mnoho profesionálních sportovců, včetně cyklistů, plavců a běžců, si odstraňuje chloupky na nohou, aby snížili tření a zlepšili tak aerodynamiku nebo hydrodynamiku. Hladká pokožka také usnadňuje aplikaci sportovních obvazů nebo masážních krémů.

Lékařské procedury

Odstranit chloupky na nohou je někdy nutné před určitými lékařskými zákroky nebo operacemi, aby se snížilo riziko infekce. Chloupky se také běžně odstraňují při přípravě na léčbu kožních onemocnění.

Estetické a osobní preference

Někteří muži se rozhodují pro odstranění chloupků na nohou z estetických důvodů nebo kvůli osobní preferenci. Může jít o touhu mít hladší pokožku, mít více vyrýsované svaly, nebo zkrátka vyhovět osobnímu vkusu či preferencím partnera.

Prevence zarůstání chloupků

V některých případech je odstranění chloupků na nohou tou nejlepší prevenci zarůstání chloupků.

Tetování

Muži, kteří si chtějí nechat udělat tetování na noze, mohou někdy potřebovat odstranit chloupky v oblasti, kde bude tetování aplikováno, pro čistější a přesnější výsledek.

Zkrátka je to pohodlné

Odstranění chloupků na nohou občas zvýší i váš komfort. Zejména v horkém počasí nebo v případech, kdy husté ochlupení způsobuje podráždění a svědění.

Chlupaté nohy. Ano nebo ne? A pokud ne, jak se chlupů nejlépe zbavit? obrázek 7

Hypertrichóza

Některé muže trápí takzvaná hypertrichóza, tedy růst chloupků, který už překračuje běžnou míru přirozeného ochlupení.

Hypertrichóza může být částečně dána geneticky, částečně může mít i jiné příčiny. Tou nejčastější jsou onemocnění nadledvinek a jím způsobená nadprodukce pohlavních hormonů.

A podobně jako u žen může i u pánů hipertrichózu nastartovat užívání některých léků, případně hormonální výkyvy.

V případě hypertrichózy doporučujeme rovněž vyhledat pomoc odborného lékaře. Běžné metody odstraňování chloupků nemusí přinést kýžené výsledky, dokud se nevyřeší příčina problému. 

Běžné metody, jak na chlupaté nohy

Holení chlupů na nohou

Základní a nejrychlejší metoda odstraňování chloupků. Mezi její nevýhody patří zvýšené riziko zarostlých chloupků a nutnost častého opakování pro udržení hladké pokožky - prakticky každodenní holení je nutné pro dosažení nejlepších výsledků.

Na druhou stranu je holení právem nejrozšířenějším způsobem boje s chloupky pro své nízké náklady a snadnost použití. Důležité je používat ostré a kvalitní žiletky nebo holicí strojky. Jednorázové žiletky nejsou tak účinné a mohou být pro pokožku drsnější.

Depilační krémy

Jednoduché na použití - aplikujete, necháte působit, nakonec setřete a ošetření je hotové. Depilační krémy rozpouští keratin, který je hlavní stavební hmotou chloupku. Pro některé typy pokožky, zvláště pro tu citlivější, jsou nicméně docela dráždivé. Lidé s citlivou kůží by tak měli zvážit raději alternativní metody.

Depilace voskem nebo cukrovou pastou

Aplikace teplého vosku nebo voskové pásky, její ztuhnutí a následně prudké stržení proti směru růstu chloupků.

Tato metoda umožňuje odstranění chloupků na dobu až čtyř týdnů. Hlavním nedostatkem je však vysoká bolestivost celé procedury. Jde si na ni sice částečně zvyknout, ale příjemná vám depilace nebude zřejmě nikdy.

Pro dosažení optimálních výsledků je vhodné navštěvovat kosmetické salony, což může být jak finančně, tak časově náročné.

Podobně jako depilace voskem funguje ještě depilace cukrovou pastou, která je nicméně o trochu šetrnější a méně bolestivá a může tak představovat vhodnější alternativu pro citlivou kůži.

IPL epilace

Intenzivní pulzní světlo (IPL) je moderní technologie používaná pro dlouhodobé odstraňování chloupků.

IPL využívá široké spektrum světla pro zasáhnutí více chloupků najednou. Dokáže tak zredukovat růst chloupků po několika opakovaných sezeních a může být použita na různé části těla, včetně nohou.

IPL je méně bolestivá ve srovnání s depilací voskem a může být šetrnější k pokožce než tradiční metody odstraňování chloupků.

Hlavní nevýhoda IPL je ale nízká efektivita ošetření ve srovnání s epilací laserem. Intenzita a přesnost IPL se zkrátka nemůže rovnat profesionálním alexandritovým nebo diodovým laserům - jen se přesvědčte, jaké má laserová epilace recenze.

IPL epilace tak nemusí být účinná pro všechny typy chloupků a pokožky, zejména pro velmi světlé chloupky nebo tmavší pokožku, kde je vyšší riziko podráždění nebo poškození kůže.

Už žádné plýtvání časem a penězi na nekonečné holení a depilaci
Vydejte se cestou k hladké pokožce bez nežádoucích chloupků. Objednejte si termín pro laserovou epilaci ještě dnes.

Laserová epilace jako jediná zničí chloupky na nohou natrvalo

Chcete mít opravdu hladké nohy za každých okolností? Pak je jen jedna cesta, jak toho docílit, a tou je laserová epilace.

Tato technika je unikátní svou schopností dosahovat trvalých výsledků. Laser při kontaktu s pigmentem v chloupku generuje teplo. Dochází k pronikání tepelné energie až do folikulu chloupku, což ho účinně zničí, takže už nedojde k jeho obnovení – minimálně na několik let.

Jedno sezení laserové epilace pro oblast obou nohou zabere přibližně 45 minut. Při epilaci jen vybrané partie, třeba lýtek, je to ještě méně. Pro kompletní odstranění chloupků je typicky zapotřebí absolvovat 5-6 sezení s několikatýdenními odstupy.

Celý proces tak může trvat několik měsíců, ale výsledek stojí za to: několik let bez jakýchkoliv dalších starostí s chloupky.

Laserová epilace je navíc velmi šetrná v porovnání s ostatními metodami odstraňování chloupků. Díky moderním laserům s integrovanými chladicími systémy je ošetření zcela komfortní a bez bolesti.

Pro osoby s citlivější pokožkou lze aplikovat zklidňující krém, čímž se ještě minimalizují jakékoliv nepříjemné pocity.

Laserová epilace se navíc hodí pro všechny odstíny chloupků i pokožky, a pro svou šetrnost se doporučuje i pro ošetření lidí s citlivou kůží, v libovolné tělesné partii. Vhodná je tak i pro epilaci třísel nebo oblasti bikin.  

Chlupaté nohy. Ano nebo ne? A pokud ne, jak se chlupů nejlépe zbavit? obrázek 9
Díky laserové epilaci můžete svůj volný čas, který byste jinak věnovali holení, využít efektivněji
Užívejte si dovolenou, společenské akce nebo čas na pláži s vědomím, že vaše pokožka zůstává hladká a bez známek zarůstajících chloupků.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

WeePie Cookie Allow cookie category settings icon

Nastavení souborů cookie
Níže si můžete vybrat, jaký druh cookies povolíte na tomto webu. Kliknutím na tlačítko „Uložit nastavení souborů cookie“ použijete svou volbu.

FunkčníNaše webové stránky používají funkční soubory cookie. Tyto soubory cookie jsou nezbytné k tomu, aby naše webové stránky mohly fungovat.

AnalytickéNaše webové stránky používají analytické soubory cookie, aby bylo možné analyzovat naše webové stránky a optimalizovat je pro účely a.o. použitelnost.

Sociální médiaNáš web umísťuje soubory cookie sociálních médií, aby vám ukázal obsah třetích stran, jako je YouTube a FaceBook. Tyto soubory cookie mohou sledovat vaše osobní údaje.

ReklamníNáš web umísťuje reklamní soubory cookie, aby vám zobrazoval reklamy třetích stran na základě vašich zájmů. Tyto soubory cookie mohou sledovat vaše osobní údaje.

JinéNaše webové stránky umisťují soubory cookie třetích stran z jiných služeb třetích stran, které nejsou analytické, sociální sítě ani reklama.

WeePie Cookie Allow close popup modal icon